تشخیص چهره -  صورت نگاری

در بسیاری از موارد هدف از تصویر برداریهای طولانی و بی وقفه توسط دوربینهای مدار بسته، ذخیره تصاویر افرادی است که از مقابل دوربین گذشته اند. حتی در مواردی که اتفاقات به وقوع پیوسته در تصویر نیز اهمیت دارد ذخیره سازی بیش از 72 ساعت آنها ضروری به نظر نمی رسد در حالی که تصاویر افراد گذرنده از مقابل دوربین تا مدتها از نظر امنیتی مورد نیاز خواهند بود.
سیستم ثبت تصاویر صورت قادر است از تمام تصویر دریافتی از دوربینها تنها قسمت صورت افراد را جدا نموده و ذخیره نماید. در این حالت حجم ذخیره سازی بصورت بسیار قابل توجه کاهش می یابد و در صورت نیاز به مرور مجدد افرادی که از مقابل دوربین گذشته اند نیازی به مشاهده مجدد فیلم نیست بلکه با یافتن تصویر شخص از میان تصاویر دیگران، فیلم از همانجایی که شخص وارد تصویر شده است نمایش داده خواهد شد.
از نظر امنیتی این اصل که تصاویر صورت مراجعین جدا شده و ثبت شده باشد بسیار حائز اهمیت است. برخی از این موارد اهمیت عبارتند از:

ایجاد بانکی کارآمد از تمامی افراد مراجعه کننده با قید دقیق تاریخ و زمان مراجعه
سرعت یافتن افراد مشکوک مشاهده شده توسط شاهدین به کمک نمایش تصاویر صورت
حجم بسیار پایین ذخیره سازی تصاویر صورت در مقایسه با فیلم ضبط شده با این توضیح که تصویر صورت فرد بر خلاف فیلم می تواند با کیفیت بسیار بالایی در اختیار قرار گیرد.

از مهمترین مزایای این سیستم آن است که تصاویر بدست آمده می توانند در اختیار دیگر نرم‌افزارهای تشخیص هویت قرار گیرند و به کمک این نرم افزارها می توان هویت مراجعین را از لحاظ امنیتی بررسی نمود.
این سیستم جهت استفاده در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های مترو، پایانه‌های قطار، نیروی‌انتظامی، کنترل‌ترافیک، مرزبانی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره ای، کنترل مراجعین به سازمانهای با ضریب امنیتی بالا، مجلس و حتی شرکتها و فروشگاه‌های کوچک پیشنهاد می‌گردد.
تشخیص چهره و شناسائی افراد با استفاده از مشخصات بیومتریک ظاهری، نتیجه عملکرد این محصول می باشد. اگرچه هم اکنون نیز قادر به انجام این مهم هستیم اما دقت سیستم هنوز به مرز مورد نیاز برای لازم و کافی بودن آن نرسیده است. محصول فعلی به عنوان سیستم کمکی با سایر سخت افزارها نظیر CCTV ها، VideoServerها و دستگاه های کارت زن بکار برده می شود. بخش R&D شرکت تکمیل این محصول را تا دقت مطلوب در راس اهم فعالیتهای تحقیقی خود قرار داده است.
طبق تحقیقات به عمل آمده تنها شرکت ایرانی هستیم که مستقلا در این زمینه فعالیت می‌کنیم بدون اینکه موتور برنامه را از شرکتهای خارجی خریداری نموده باشیم. با توجه به امنیت پایین خرید این گونه محصولات از شرکتهای بیگانه به سبب عدم دسترسی به سورس و محتوای برنامه، مهندسین این شرکت تمامی حوصله و دقت لازم جهت نیل نهایی به هدف فوق را مبذول داشته و از خرید موتور تشخیص خارجی امتناع نموده اند.
در اجرای نهایی و با دقت مطلوب این محصول نیز همانند سیستم تشخیص صدای فارسی، با توجه به گستردگی و هزینه های بالای تحقیق، آمادگی خود را جهت همکاری با سازمانها و ارگانهای دولتی جهت ارائه نهایی محصول اعلام داشته و هرگونه همکاری و مساعدت علمی، مالی و معنوی را در این زمینه می ستاییم.صفحه اصلی     |     درباره ما     |     خدمات     |     تازه ها     |     محصولات     |     تماس با ما
Copyright © SSD INC, 2005-2007 |  LiftCAD |